Křemelína (Diatomit) 8 kg

Popis produktu Křemelina DIATOMIT 8 kg - 100% PŘÍRODNÍ produkt křemelina určená hlavně jako přírodní a účinný prostředek proti roztočům, blechám, vším, štěnicím atd., hmyzu žijícímu v blízkosti ptactva. Určeno pro všechny druhy a chovné skupiny. Může být použit v jakémkoli období rozmnožování, protože nevyžaduje och... více
388.43 Kč bez DPH
Skladem > 5 ks
470 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: 0584
EAN: 5903726841023
Popis a parametry
Recenze (0)

Křemelína (Diatomit) 8 kg

Popis produktu

Křemelina DIATOMIT 8 kg - 100% PŘÍRODNÍ produkt křemelina určená hlavně jako přírodní a účinný prostředek proti roztočům, blechám, vším, štěnicím atd., hmyzu žijícímu v blízkosti ptactva. Určeno pro všechny druhy a chovné skupiny. Může být použit v jakémkoli období rozmnožování, protože nevyžaduje ochrannou lhůtu • vysoká účinnost (rychlé odstranění) • nevyvolává imunitu u parazita • zcela bezpečný pro životní prostředí, zdraví lidí i zvířat (lze použít v přítomnosti zvířat) • nepronikne do tkání ptáků • bezpečný pro vejce • nevyžaduje ochrannou lhůtu • snadné použití (bez nutnosti použití speciálního vybavení) • šetrný k životnímu prostředí a lidem (100 % přírodní) • neobsahuje pesticidy • neomezená doba použitelnosti (minerální produkt) • lze přidat jako přísadu do krmiva -posílení kostí, peří, srsti, vajec • účinný a efektivní. Ideální pro hubení škůdců na drůbežářských farmách, půdách, chlévech, stodolách, hospodářských budovách atd.

Pusobeni: Křemelina je široce a úspěšně používána jako přírodní lék k hubení parazitů u zvířat. Jedinečné strukturální vlastnosti křemičité skořápky u rozsivky způsobují mechanické poškození skořápek parazitů a jejich forem, dehydratují je, blokují jejich dýchací otvory, odrazují a zabraňují další reprodukci. Jedná se o zcela fyzikální (nechemický) proces bezpečný pro zvířata, lidi i životní prostředí. Návod k použití: pro použití proti roztočům nebo jiným parazitům zajistěte zvířatům samostatnou nádobu na suché koupání(popeliště), nebo je ručně posypte. Posypte také čisté místnosti a stelivo, nejlépe je nanést pomocí stříkacího zařízení nebo stříkáním suspenzi produktu s vodou (např. i malováním štětcem). Opakujte postup 1–3krát v intervalech několika dní. Kromě toho smícháním produktu s podestýlkou zajistíte jeho suchost, hygienu, absorpci toxinů a zabráníte výskytu škůdců, což bude mít pozitivní vliv na stav končetin zvířat. Účinnost ~ 75 g / m2. Složení a fyzikální vlastnosti: zrnitost: prach -0,5 μm -100 μm; bez zápachu; pH: 6; objemová hmotnost: 350-400 g / l,> 99% přírodní amorfní diatomit; <1% přírodního krystalického diatomitu; SiO2: 85%, Al2O3: 5%, Fe2O3: 3%. ROZTOČ - co potřebujete vědět: • na ptačích farmách najde optimální vývojové podmínky: relativní vlhkost vzduchu, stabilní teplota a neomezená dostupnost hostitele způsobí rychlý nárůst počtu parazitů (zejména v létě) • parazit útočí v noci (lokalizuje se na hlavě, pod křídly a na spodní části ocasu) • rychle saje (30 až 45 minut) během této doby spotřebuje asi 0,2 ml • během dne se roztoči schovávají v zákoutích rozmnožovací místnosti, např. v trhlinách podlah, stěn a stropů, v mezerách konstrukcí klecí, ukrývají se v hnízdech • celý vývojový cyklus trvá od 7 do 10 dnů • v úkrytech samice kladou vajíčka, vylíhnou se larvy a promění se v nymfy a poté v dospělé jedince • bez jídla vydržíaž 10 měsíců. Škodlivost ROZTOČE: • kousnutí parazitů způsobuje svědění, úzkost a nespavost zvířat • škrábání, klování a svědění způsobuje ztrátu peří, podráždění kůže a poranění • sekundární bakteriální infekce • anémie, snížená odolnost vůči infekčním chorobám • úbytek hmotnosti a menší snášení vajec · slabost a pád ptáků. Působení křemeliny je čistě mechanický proces a nejedná se o chemický jev, takže při jeho používání nevznikají žádné vedlejší účinky. Poznámka: kvůli krystalické struktuře částic křemeliny je třeba se vyhnout dlouhodobému vdechování lidmi.

Křemelina ochrání rostliny i plody na zahradě před škůdci. Funguje proti mšicím i slimákům

Vášniví zahradníci vědí, že největší noční můrou jsou škůdci napadající plodiny. Chemické přípravky používané k boji proti nim obvykle mají dopad na životní prostředí. Můžete je ale nahradit křemelinou, přírodním přípravkem na ochranu rostlin.

Co je to křemelina?

Jde o minerál skládající se ze zkamenělých skořápek jednobuněčných řas, tedy organismů, které žily v prehistorických dobách. Postupem času začaly skořápky klesat na dno oceánů a jezer a vytvářet bohaté fosilní vrstvy. Probíhaly v nich procesy biomineralizace oxidu křemičitého. Hornina křemelina, nazývaná také diatomit, je tepelně zpracovávána a poté ji tvoří 85 až 95 % křemíku. Má formu bílého nebo slabě nažloutlého měkkého a lehkého prášku. Ve své čisté formě se používá především v zahradnictví. Diatomit je 100% přírodní ekologická hornina. Využívá se nejenom jako hnojivo, ale zvyšuje také odolnost rostlin vůči určitým druhům škůdců a chorob.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinná zbraň proti škůdcům

Mikroskopické a extrémně ostré hrany křemeliny způsobují vnější poškození jemných krovek těl některých druhů hmyzu a jiných škůdců. Dojde tak k jejich vysychání a umírání. Zvláště citlivé na diatomit jsou vejce, larvy a dospělí jedinci škůdců, kteří v procesu vývoje nevytvořili krunýř. Vysoce absorpční křemelina vysušuje vajíčka a vyvíjející se larvy hmyzu, což jim brání v aktivní reprodukci a dalším růstu. Je možné křemelinou poprášit listy na ochranu proti mšicím, roztočům, plžům a jiným škůdcům včetně klíšťat. Aplikace křemeliny se může kombinovat s olejovými postřiky rostlin a silikonovými přípravky. Dá se nanášet od začátku setí až do konce vegetace. Nejlepší je použít ji jednou za měsíc, a to ráno nebo večer postřikem nebo přímým kropením. Po výsevu se stříká na půdu a mladé sazenice proti škůdcům. Když je čas sklizně, nemusíme se starat o nahromaděné zbytky křemeliny. Před konzumací stačí opláchnout zeleninu a ovoce pod tekoucí vodou.

Výrobce: firma Czempion

Ke stažení

Produkt zatím nehodnocen
Související produkty

Křemelína (Diatomit) 8 kg

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
' '
Opište kód z obrázku tak, jak jej vidíte
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
CHOVATELSKÉ POTŘEBY UNO
Malé Heraltice 28
74775 Velké Heraltice
Česká Republika
IČO: 61953741
DIČ: CZ7405265549